KESTANE BALI

ŞİLE
AĞVA
KESTANE
BALI TÜRKİYE CANIM FEDA

KESTANE BALI SATIŞI

DOĞAL KESTANE BALI 720 CCLİK NET 1 KİLOLUK KAVANOZLARDA 110 TLDİR.5 KİLO VE ÜZERİ ALIMLARDA 10 TL İNDİRİM UYGULANIR.ÜSKÜDAR ÜMRANİYE VE AĞVA YAKIN ÇEVRESNDE UYGUN BİR YERE ELDEN TESLİM EDİLİR. İRTİBAT:0 530 411 10 81 ERDAL TALHA BAŞARAN

12 Mayıs 2017 Cuma

ARICILIK,9 MAYIS 2017 DE ARILIĞIMDA SON DURUMLAR

9 MAYIS 2017 TARİHİNDE ARILIĞIMIN DÜZENİ BU ŞEKİLDE.BU SENE 10 CİVARI KOLONİYLE BALA GİRMEYE KARAR VERDİM.GERİ KALAN KOLONİLERİMİN KUVVETLİ OLANLARINI BÖLDÜM.ZAYIF OLAN BÖLMEYE MÜSAİT OLMAYAN KOLONİLERİMİ KENDİ HALİNE BIRAKTIM.
ŞU ANA KADAR 12 CİVARINDA OĞUL ÇIKTI.SEBEBİ İSE SON ALDIĞIM ARILARI ÇOK SIKIŞTIRMIŞLARDI ALDIĞIMDA.10 ÇITA DUVARIN DIŞINDA BİLE FUL YAVRULU OLAN KOLONİLER VARDI.ADAM MEME BOZMUŞ BİZDEN ÖNCE.HATTA AKTARIRKEN BİR KAÇ TANE YİNE MEME BOZDU.BİR KOLONİDE İSE KAPALI MEMELER VARDI. O KOLONİYİ YERLEŞTİRİR YERLEŞTİRMEZ HEMEN BÖLDÜM.TABİ DAHA ÖNCE MEME BOZULAN ŞIKIŞAN KOLONİLER OĞULA KAÇTI.BENİM TAKİP EDİP ARILIĞIMDA GELİŞEN SADECE BİR KOLONİM OĞULA KAÇTI.ARKADAŞIM ZEKİ ECER OLMASA SAĞ OLSUN FIRSAT BULDUKÇA ARILIĞIMI ZİYARET ETTİ.10-11 OĞUL O ALDI.BENDE KÖYE GİTTİĞİM HAFTA 2 OĞUL ALDIM .BİRİ ZAYIFTI BİRLEŞTİRDİM.ZAYIF OLAN BÖLME VE OĞULDAN BİRKAÇ KOLONİYİ BİRLEŞTİRDİM GİDİŞATI HOŞUMA GİTMEDİLER.

BALA ÇALIŞTIRACAĞIM 10 KOLONİNİN 5İNE 3. KATI VERDİM.DİĞERLERİ 1-2 Sİ HARİÇ 18-20 ÇITAYI ZORLUYOR.MÜTHİŞ BİR BAL AKIMI OLMUŞ. BAZI ÇITALAR NERDEYSE FULLEMİŞ.DURUMLARINA GÖRE RAMAZANDAN ÖNCE SAĞIM YAPABİLİRİM.OLGUNLAŞMA VE SIRLANMASINA BAĞLI.KESTANE İÇİN PETEKLERİN BOŞALMASI GEREKİYOR.BEN YİNE DURAMADIM BİR ÇERCEVE % 80 DOLU KAHVALTILIK BAL ALDIM.MAŞALLAH BU SENE OĞUL YÖNÜNDEN BEREKETLİ SEZON OLUYOR.KENDİ KOVANLARIMI FULLEDİM .GELEN OĞULLARI KOYMAYA KOVAN SIKINTISI ÇEKİYORUM.BİR KAÇ TANE ESKİDEN ÇATI KERESTESİNDEN UYDURMA KAYDIRMA KOVANA BAŞVURDUK.HAYIRLISI ALLAHTAN.RABBİM HERKESE BOL BEREKETLİ SEZONLAR NASİB ETSİN
                              ARILIĞIMIN VİDEOSUDA BU.YANLIZ SON ARILAR KAFKASTI.BENDEN SİZE TAVSİYE ASLA KAFKAS ARI EDİNMEYİN.YEDİ BİTİRDİ BENİ.İLLAHLAH DEDİRTİYOR.BALI FAZLA YAPARMIŞ VARSIN 2 KİLO EKSİK OLSUN.HOŞ ONADA İNANMIYORUMYA.VİDEOYU ÇEKERKEN BAKIN NASIL SALDIRIYORLAR.BİRDE KOVANI AÇTIĞIMIZI DÜŞÜNSENİZE.KARNİYOL ARILARIM VAR KİTAP GİBİ.AL YATAĞINA GÖTÜR.
      ALLAHA EMANET OLUN.SELAMLAR