KESTANE BALI

ŞİLE
AĞVA
KESTANE
BALI TÜRKİYE CANIM FEDA

KESTANE BALI SATIŞI

DOĞAL KESTANE BALI 720 CCLİK NET 1 KİLOLUK KAVANOZLARDA 110 TLDİR.5 KİLO VE ÜZERİ ALIMLARDA 10 TL İNDİRİM UYGULANIR.ÜSKÜDAR ÜMRANİYE VE AĞVA YAKIN ÇEVRESNDE UYGUN BİR YERE ELDEN TESLİM EDİLİR. İRTİBAT:0 530 411 10 81 ERDAL TALHA BAŞARAN

20 Aralık 2016 Salı

ARICILIK;OKSALİK ASİT DAMLATMA YÖNTEMİ SONY HDR PJ 410 KAMERAYLA DENEME

19 ARALIK 2016 TARİHİNDE VARROA MÜCADELESİ İÇİN OKSALİK ASİT DAMLATMA YÖNTEMİNİ UYGULADIM.KENDİ ARILARIM,BABAMIN ARILARI VE ARKADAŞIM ZEKİ ECERİN ARILARINA UYGULADIM.
MALZEMELER:OKSALİK ASİT
ELDİVEN,MASKE,ŞEKER,ŞIRINGA VE BİRDE ŞİŞE
UYGULAMA ŞEKLİ OLARAK.1LT HAZIRLAMAK İÇİN ŞEKER VE SU 1-1 ORANINDA VE 35GR OKSALİK ASİTLE BİRLİKTE  TOPLAMDA 1 LT YE TAMAMLANACAK DİYENLERDE VAR.
veya 200GR ŞEKER 35 GR OKSALİK ASİT GERİ KALANI SU 1 LT YE TAMAMLANACAK DİYENLERDE VAR.ŞEKER ORANI GÖRECELİ OLMUŞ.
BEN GÜÇLÜ KOLONİRE GÖRE HESAPLARSAK 30 KOLONİYE YETECEK SEKİLDE 1.5 LT YE GÖRE HAZIRLADIM.OKSALİK ASİT 52.5 GR OLACAK.ŞEKER ORANINI BEN 650 GR KATTIM GERİSİ SUYLA TAMAMLANDI.
GÜÇLÜ KOLONİLERE 50ML
ORTA BÜYÜKLÜKTEKİ KOLONİLERE 40 ML
GÜÇSÜZ KOLONİLERE 30 ML DAMLATILMALI 
BEN ÇOK ZAYIF KOLONİLERE 20 ML DAMLATTIM.
 -2 EN FAZLA 5 DERCEDE YAVRUSUZ DÖNEMDE UYGULANMALI.
İLAVETEN KARIŞIM SUYU ILIK OLMADIR.AĞVADA EN FAZLA 5 DERECE CİVARINDA BİR SICAKLIK VAR.BENİM VE BABAMIN ARILARI SALKIMDAYDI.FAKAT ARKADAŞIM ZEKİ ECERİN ARILARI SALKIMI BOZMUŞ DURUYORLARDI.ZANNEDİYORUM ONUN ARILARININ BULUNDUĞU YER SICAK YAPIYOR.BİRDE BENİM KOVANLARIN ALTINDAKİ ÇEKMECELER TAKILMAMIŞ TAMAMEN HAVALANDIRMALI.
BU İŞ İÇİN HASAS TARTINIZ OLMALI.ESNAFA TARTIRMAYA GİTTİĞİNDE 50 TANE NAZ YAPIYORLAR
KAMERAM ÇOK DÜŞÜK KALİTEDE ÇEKEN FOTOĞRAF MAKİNASI KAMERASIYDI.İNTERNETTEN BULDUĞUM 2. EL SONY HDR PJ 410 KAMERA ALDIM BİRDE TRİPOD ALDIM.DENEMESİNİ YAPALIM DEDİM AMA BENİM UFAKLIK ABDULLAH PAŞA BEN YOKKEN DAYISIYLA KAMERAYI İNCELEMİŞLER PROJEKSİYON FALAN ŞARJINI BİTİRMİŞLER.AÇAR AÇMAZ BİTTİ .HEY ALLAHIM!!!!
KOVANIN BİRTANESİNE TEMİZ ÇEKMECE TAKTIM.15 DK SONRA BAKTIĞIMDA BİRKAÇTANE VARROA DÖKÜLDÜĞÜNÜ GÖRDÜM