KESTANE BALI

ŞİLE
AĞVA
KESTANE
BALI TÜRKİYE CANIM FEDA

KESTANE BALI SATIŞI

DOĞAL KESTANE BALI 720 CCLİK NET 1 KİLOLUK KAVANOZLARDA 110 TLDİR.5 KİLO VE ÜZERİ ALIMLARDA 10 TL İNDİRİM UYGULANIR.ÜSKÜDAR ÜMRANİYE VE AĞVA YAKIN ÇEVRESNDE UYGUN BİR YERE ELDEN TESLİM EDİLİR. İRTİBAT:0 530 411 10 81 ERDAL TALHA BAŞARAN

7 Şubat 2012 Salı

BAL HASADI

ARILIĞIMDAN GÖRÜNTÜ:YEDİ KOVANIM SARICA ARILARDAN DOLAYI SÖNMÜŞTÜ.KALAN İKİ KOVANIMDA(BEYAZ KOVANLAR)BU GİDİŞİMDE BAKTIM SÖNMÜŞLER.ÜÇ-BEŞ ARI DIŞINDA ARI ÖLÜSÜ BİLE YOKTU.ARKADAŞI KOVANIDA SÖNMÜŞ(SOL TARAFTAKİ YERDEKİ KOVAN)AMA ONU KOVANI ARI ÖLÜSÜ DOLUYDU.SIFIRI TÜKETTİK.HİÇ ARIM KALMADI.NASİB OLURSA BAHARA KOVAN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
ARILIĞIMDAN MANZARA
VE DİĞERİ
GÜZEL KAR YAĞMIŞTI
BENİM UFAKLIK

ARILIK ARKADA

BABAM ÖNCE SÖNEN KOVANLARDAKİ BALLI PETEKLERİ EVE ALMIŞTI.BU PETEKLERİN BALLARINI SAĞIM YAPTIK.ARIM KALMADIĞI İÇİN KIŞ ORTASINDA MECBURİ SAĞIM OLDU.GUZİNELİ ODADA BEKLETTİK PETEKLERİ.SAĞIM ISCAKLIĞINA KIVAMINA GELSİN DİYE.

PETEKLERİN SIRI ALINIRKEN.......
    
BABAMLA BİRLİKTE BAL SAĞIMI YAPARKEN                                                                       
BEN SIR ALIRKEN BABAMDA PETEKLERİ BANA VERİYORDU.

ÇOÇUKLAR VE BABANNEM BİZİ SEYREDİYORLAR

 PETEKLER SÜZME TANKINDA

BABAM MAKİNAYI ÇEVİRİRKEN

BÜTÜN KOVANLARIMIN SÖNMESİNE İNSAN ÜZÜLÜYOR FAKAT EN ÖNEMLİSİ CANIMIZIN SAĞ OLMASI.ELBET SÖNEN KOVANLARIN YERİNE YENİSİ GELİR.
BU BALLAR; TEMMUZUN 24ÜNDE SAĞIM YAPTIĞIM BALLARA GÖRE DAHA YOĞUN,DAHA KOYU VE DAHA KESKİN BİR TADI VARDI.SÜZME ŞEKLİ AYNI OLDUĞU HALDE ÖNCEKİ BALLARIMIN RENGİ DAHA DURUYDU.BEN BAL USTASI DEĞİLİM AMA BU BALLARIN DAHA KALİTELİ OLDUĞU HİSSİNE KAPILIYORUM.DAHA KESKİN TADI VE KOYU OLUŞU NEDENİYLE.