KESTANE BALI

ŞİLE
AĞVA
KESTANE
BALI TÜRKİYE CANIM FEDA

KESTANE BALI SATIŞI

DOĞAL KESTANE BALI 720 CCLİK NET 1 KİLOLUK KAVANOZLARDA 110 TLDİR.5 KİLO VE ÜZERİ ALIMLARDA 10 TL İNDİRİM UYGULANIR.ÜSKÜDAR ÜMRANİYE VE AĞVA YAKIN ÇEVRESNDE UYGUN BİR YERE ELDEN TESLİM EDİLİR. İRTİBAT:0 530 411 10 81 ERDAL TALHA BAŞARAN

23 Mayıs 2011 Pazartesi

20-21 MAYIS HAFTASONU ARI BAKIMI

MALZEMELERİ KÖYE GİDERKEN ŞİLEDEN ALACAKTIM.OTOBÜS GEÇ KALDI.ŞİLEYE GELDİĞİMİZDE AKŞAM 9 OLMUŞTU.TABİ DÜKKAN KAPANMIŞ.ERTESİ SABAH BABAM ERKENDEN ŞİLEYE GİTTİ SAĞOLSUN ALDI GELDİ ERKENDEN.HEMEN TELLERİ GERDİK.PETEKLERİ TAKTIK.TEL GERMEK BİRAZ OYAZA İŞ.
BU SEFER TEMEL PETEK ALMIŞ.KANIMCA MUĞLA PETEK DAHA İYİ.DAHA YUMUŞAK VE KIRILMALARA KARŞI ESNEK.TERCİH MESELESİ TABİİ.ÇITALAR GÜZELDE ;ÇITA BAŞLARI GÖVDE KISMIYLA AYNI LAMIŞ.BİZ ONNLARI TESTEYLE İNCELTTİK.YOKSA YÜKSEK ATIYOR.ELDEKİ MALZEME BU YAPACAK BİŞEY YOK.

ARILAR BU PAPATYAYA GELİYORLAR

ROKA ÇİÇEĞİNDE ARI

BEYAZ YONCA ÇİÇEĞİ VE ARI

DOĞAL YONCA TARLASI

ACABA ARI KUŞUMU?BEKLİYOR ORDA NE BEKLİYORSA
ARILIĞA YAKIN BİYERDE AKASYA TOĞUMLARINI TOPRAĞA SAÇTIĞIM BOŞ Bİ ARAZİ VARDI.ACABA BİTMİŞMİ(YEŞERMİŞMİ)DİYE BAKMAYA GİTTİM.BİRDE BAKTIM YILAN .YILAN BÜYÜK.SOPA ARADIM.KURUMUŞ Bİ AĞAÇ DALI BULDUM.YILAN ÜSTÜME GELİYOR DİKELDİ DURDU.EN SONUNDA KAFASINI EZDİM.1.5 MT CİVARIDAYDI.

KİVİ İYİCE BOY ATMIŞ
ARILIK İYİCE YEŞERDİ.OTLAR BÜYÜYÜNCE BABAM MİSİNALI TIRPANLA KESMİŞ.ALLAH RAZI OLSUN.

SOL BAŞTAKİ OĞULU KOYDUĞUMUZ KOVAN .YERDE VE ÖNDEYDİ BABAM ZAMANLA SEHPAYA ALMIŞ. SAĞOLSUN.
BENİM ARILAR BÖYLE.DOĞRUSU NE CİNS OLDUĞUNU BİLMİYORUM.BİZİM KÖYE YAKIN BİRİNDEN ALMIŞTIK.2 ADETTİ.GEÇEN SENE BEN  SÜNİ BÖLMEYLE TOPLAM 6 YAPTIM.ÇOK ŞÜKÜR Bİ SIKINTI OLMADAN KIŞTAN ÇIKTILAR.BANA İTALYAN KIRMASI GİBİ GELİYOR.TAM OLARAK ANLAYAN VARSA YORUM YAZSIN .ARILARIMDAN MEMNUNUM.İYİ ÇALIŞIYORLAR MAŞAALLAH.Bİ EKSİKLİK VARSA BENİM YÖNETMEMDEDİR.ARIYA NE İŞ VERİRSEN ONU YAPIYOR.ÖNEMLİ OLAN BİLİNÇLİ YÖNETMEK.BENDE ZAMANLA TECRÜBE EDİCEM ÖĞRENCEM İNŞAALLAH.ŞİMDİLİK BİLDİKLERİMİZİ UYGULUYORUM.

İLK DOĞAL OĞULUMUZ